2021 Makyaj Trendleri

2021 Makyaj Trendleri

2021 Makyaj Trendleri

2020 beklediğimiz gibi geçmedi maalesef. Evde vakit geçmeye hepimiz alıştık. Evde vakit geçirirken canımız çok sıkıldığı için evde yeni makyaj çeşitleri denedik.

Fondötensiz, BB kremsiz bir makyaj düşünebiliyor musunuz? 2021 ile birlikte düşünebilirsiniz. Gün içinde dışarıda olacağımız zamanlarda da maskeye geçmeyen makyajlar yapmaya çalıştık.

Ayrıca kat kat giyinme modası hakkında ki yazımızı okumak için buraya tıklayabilirsiniz!

Göz Makyajı Trendlerinde Neler Değişti?

Özellikle de göz makyajlarına çok dikkat ettik. Ceylan bakışlı olmak için ona göre maskaralar satın aldık. Çeşitli eyeliner taktikleri bulduk. Renkli eyelinerler çektik. Suya dayanıklı maskaralar göz bebeğimiz haline geldi. Renkli göz makyajları, değişik şekillerde yapılan göz makyajları moda oldu.

Maskeyle Birlikte Makyaj Dünyasında Neler Değişti?

Daha çok göz makyajlarına dikkat edilmeye başlandı. Rujlar, maskeye geçmeyen şekilde üretilmeye başlandı. Rujların daha mat ve makyaja geçmeyen rujlar üretildi.

Renkli Eyeliner

Renkli Eyeliner

2021 makyaj trendlerinin en başında göz makyajları geliyor. Maskeden dolayı yüzümüzün büyük kısmı gözükmediği için göz makyajları ön planda tutuluyor. Eyeliner çekerken siyah, minimal eyelinerler yerine renkli, kalın, şekilli eyelinerler çekebilirsiniz.

Bronz & Bakır Işıltılı Tonlar

Bronz & Bakır Işıltılı Tonlar

2021’de devam ediyor. Göz makyajlarında bronz, bakır, kızıl ve kiremit tonlar dikkat çekiyor bu yıl. Bu göz trendini yaparken bol pigmentli far paletleri seçerseniz daha mutlu olabilirsiniz!

Yukarıya Doğru Taranmış Kaşlar

Yukarıya Doğru Taranmış Kaşlar

Bu yıl çokça kullanılan ve gün geçtikçe daha da sevilen yukarı doğru taranmış ‘fluffy’ kaş görünümü 2021’in en popüler trendlerinden. Şeffaf rimel ya da kullandığınız kaş rimeliyle bu işlemi yapabilirsiniz. Bu trend gözleri daha da çekik gösteriyor.

Az Doldurulan Kaşlar

Doğal bir makyaj istediğime göre bu sene, kaşlarımızda doğala en yakın şekilde olmalı. Ne kadar az ve kaş rengimize ne kadar yakın olursa o kadar doğal bir görünüme sahip oluruz. Sarı saça kahverengiye boyanan kaşlar gördük ya bu sene onları göremeyeceğiz.

Büyük Gözler

Paris moda haftasına baktığımız zaman ceylan göz makyajı, makyaj dünyasını ele geçirmiş durumda. Maskaranızla dipten uça doğru hacimli kirpiklerle ceylan gözlere sahip olabilirsiniz.

Pembe & nude ışıltılı tonlar

Pembe & nude ışıltılı tonlar

Minimal makyaj sevenler bu trende bayılacak. 2021 yılında pembe ve nude tonları kullanabilirler. Genç ve aydınlık ten makyajı görünümü elde etmek için yoğun pigmentli far paletleriyle daha çok sevebilirsiniz bu trendi. Nude bir şeftali tonlarında bir rujla da yüzüne çok güzel bir renk gelir. Aydınlık ten makyajı yaparken aydınlatıcı kullanmayı unutmayınız. Aydınlık ten makyajını güzel bir şeftali tonlarında bir allıkla tamamla.

Dumanlı Eyeliner

Dumanlı Eyeliner

2021 makyaj trendlerinde en hoşumuza giden makyaj trendi sanırım bu. Fresh bir görüntü sağlamasıyla birlikte göze çarpıcı bir makyaj haline geliyor. Gece kıyafetinizle birlikte bu makyajı yaptığınızda tüm gözler sizin üzerinizde olacaktır. Bir güzel bir kırmızı rujla gecenin yıldızı siz olabilirsiniz. Makyajı yapmak da oldukça kolay. Tek yapmanız gereken göz kaleminizle eyeliner çekmek ve sonrasında da eyelineri dağıtmak.

Koyu Renk Rujlar

Koyu Renk Rujlar

Gözleri olabildiğince hafif tuttuğumuza göre artık rujumuzu patlatabiliriz. Bir makyajın olmazsa olmazı ruj olduğuna göre en önemli kısım da rujdur. Kırmızı, bordo, kahverengi gibi renkler bu sene oldukça moda.

Bu yazıyı paylaş:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir