İstenmeyen Tüylerden Kurtulma Yöntemleri Doğal ve Acısız

 
İstenmeyen tüylerden kurtulma yöntemleri nelerdir? Yüz tüylerinden kurtulma ve doğal yöntemleri.
İstenmeyen Tüylerden Kurtulma Yöntemleri Doğal ve Acısız
İstenmeyen tüyler özellikle kadınlar için rahatsız edici ve kurtulmak istedikleri durumlardan biridir. Fakat tüylerden kurtulmak için kullanılan yöntemler can yakıcı ve uzun zaman alan yöntemler olabilir. Bazı işlemler acıya ve sonrasında oluşan leke, pütürlü görünüm veya alerjilere de neden olabilir. Oysaki basit bir şekilde doğal ürün ve yöntemlerle de istenmeyen tüylerinizden kurtulabilirsiniz.

İstenmeyen Tüylerden Kurtulma Yöntemleri

İnsanlar yüzyıllardır, özellikle kadınlar için büyük bir problem halini alan istenmeyen tüylerden kurtulmanın yolları aramıştır. Bu arayış günümüzde kullanılan birçok yöntemin ortaya çıkmasını sağlamıştır. Bazıları kolay ama kısa süreli, bazı yöntemler acı verici bazıları ise etkili ama uzun süren işlemlerdir. Bilinen epilasyon yöntemleri lazer uygulamaları, farklı ağda çeşitleri ve jilet kullanımı olsa da hepsinin etkileri farklıdır. Bunların dışında doğal ürünleri kullanarak insanlar istenmeyen tüylerden kurtulma yöntemlerini bulmuştur.

Doğal Epilasyon Yöntemleri

Doğal Epilasyon Yöntemleri
Birçok doğal epilasyon yöntemi bulunsa da en bilineni ağdanın da çıkış noktası olan şeker, su ve limon üçlüsüdür. Bu yöntem şeker yerine bal kullanarak da uygulanabilir. Bu üçlü ısıtılarak bir ağda elde edilir ve soğuduktan sonra cilde uygulaması ağda ile aynı şekildedir.
Daha acısız bazı doğal yöntemlerle tüylerden kurtulma için ;
Gül suyuyla 2 çay kaşığı zerdeçalı açın ve epilasyon bölgesine uygulayın. Kuruduktan sonra ılık su ile durulamanız ve haftada bir uygulamayı tekrarlamanız yeterlidir.
Bir kase yeşil mercimeği bir gece önceden suya bırakın. 2 adet patatesi haşlayın ve kabuklarını soyun. Haşlanmış patatesi ve suya bıraktığınız mercimeği birlikte ezin. 1 yemek kaşığı bal ve 4 yemek kaşığı limon suyunu da ilave ederek karıştırın. Epilasyon bölgesine sürün ve 20 dakika bekletin. Hafifçe ovalayarak temizlediğinizde istenmeyen tüylerin de gittiğini göreceksiniz.
Yarım yemek kaşığı mısır nişastası, 1 yemek kaşığı şeker ve 1 yumurtanın sadece beyazını iyice çırpın. Epilasyon bölgesine uygulayın İnce bir bez yardımıyla 25 dakika sonra tüylerin tersine hareketle çekin.
Ponza taşı yüzyıllardır kadınların istenmeyen tüylerinden kurtuldukları doğal yöntemlerden biridir. Ponza taşını alın ve epilasyon bölgesinde kullanın.

Doğal Yöntemlerle Yüz Epilasyonu

Doğal Yöntemlerle Yüz Epilasyonu
İstenmeyen tüyler yüz bölgesinde ise, yine bazı doğal yöntemlerle acısız şekilde kurtulmak mümkün. Yulaf ezmesi özellikle yüz tüylerinden kurtulma için oldukça etkilidir. 7-8 damla limon ve yarım kaşık yulaf ezmesini karıştırın ve yüzünüze uygulayın. Yaklaşık 20 dakika bekleterek hafifçe ovarak temizleyin. Haftada 2 kez uygulayarak yüzdeki tüylerden etkili şekilde kurtulabilirsiniz.
Doğal epilasyon yöntemleri yüzyıllardır istenmeyen tüylerden kurtulmanın en etkili yollarıdır. Doğal yöntemlerin birçoğu basit uygulanabilen, etkili ve acısız yöntemlerdir.
Bu yazıyı paylaş:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir