Kuru Fırçalama Nedir Faydaları Nelerdir? 2021

    Kuru fırçalama nedir?  Faydaları nelerdir? Kuru fırçalama son birkaç yılda popüler olmuş bir vücut bakım yöntemidir. Çeşitli fırçalar ile yapılan kuru vücut peelingi olarak adlandırılabilir.

Kuru Fırçalama Nedir Faydaları Nelerdir?

Kuru fırçalama nedir?

    Kuru fırçalama, bir fırça ile, vücuttaki lenf nodlarının doğal yönünde masaj yapılma uygulamasıdır. Çeşitli türleri olan vücut fırçaları ile deriyi lenf nodları yönünde fırçalayarak yapılır. Kuru fırçalar; sentetik kıllı fırça, at kılı fırça ve kaktüsten yapılmış fırçalar olarak sıralanabilir.

    Kuru fırçalama vücudun her yerine uygulanabilir. Özellikle bacak, basen ve kalça bölgesine, selülitlerden kurtulmak isteyen kişilere tavsiye edilir. Yüz bölgesine de yapılabilen kuru fırçalama, çok hassas ciltler için ideal bir yöntem olmayabilir.

Kuru fırçalama yaparken nelere dikkat etmeliyim?

Kuru fırçalama yaparken nelere dikkat etmeliyim?

    Kuru fırçalama yaparken vücuttaki lenf noktalarının yönünde uygulama yapmaya özen göstermek gerekir.

    Kullandığınız fırçanın yapıldığı malzemeye alerjinizin olmaması, çok sert uygulama yapmamak da önemli bir husustur.

    Ayrıca kuru fırçalama yapacağınız bölgede su, krem, losyon vb. olmaması çok önemlidir. Aksi takdirde kuru fırçalamanın sağladığı peeling etkisinden fayda sağlayamazsınız.

Kuru fırça selülitleri geçirir mi?

    Selülite kesin çözüm yazımıza göz atarak, selülit için kuru fırçalama yönteminin yanında farklı adımlarda izlemeniz gerektiğini öğrenebilirsiniz. Düzgün beslenme ve sporla desteklenen kuru fırçalama işlemi selülite oldukça fazla fayda sağlayacaktır.

Kuru fırça selülitleri geçirir mi?

Kuru fırçalamanın faydaları

    Kuru fırçalama kan dolaşımını hızlandırır, yapılan bölge daha canlı görünecektir.

    Lenfatik sistemi uyaran kuru fırçalama aynı zamanda tüm vücutta sürekli peeling etkisi yaratarak, ölü hücrelerin atılmasını kolaylaştırır.

    Kıl köklerinin tıkanması ile oluşan keratosis pilaris, yani tavuk derisi rahatsızlığı da kuru fırçalama ile iyileşme gösterebilir.

    Kuru fırçalama sürekli olarak cildinizi ölü derilerden arındıracağı için nemlendirici ve diğer vücut ürünlerinizin daha kolay emilimini artırır.

Bu yazıyı paylaş:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir