Makyaj Fırçaları Nasıl Temizlenir 2021 NAMÜTENAHİ

Makyaj Fırçaları Nasıl Temizlenir

Makyaj Fırçaları Nasıl Temizlenir 2021 Namütenahi
Makyaj Fırçaları Nasıl Temizlenir 2021 Namütenahi


Makyaj fırçaları, makyaj yapımındaki en büyük yardımcılarımızdır. Yüz bakımımız için gösterdiğimiz önemin aynısını makyaj fırçalarımız için de göstermemiz gerekmektedir. Nasıl ki gün sonunda yüzümüzü temizleyerek tüm makyaj kalıntılarını çıkarıyorsak, fırçaları da düzenli olarak temizleyerek bu kalıntılardan kurtarmalıyız. Aksi halde fırçalarda bakteri üremesi oluşur, cildimize ciddi zararlar verebilir ve fırça ömürlerini çok kısaltabilir.

Makyaj Fırçaları

Makyaj Fırçaları
Makyaj Fırçaları


Makyaj fırçaları, makyajın daha doğru ve daha profesyonel olması amacı ile birçok kadın tarafından kullanılır. Zamanla fırçaların kullanımı yaygınlaştıkça, her ürüne özel fırçalar geliştirilmiştir. Bu nedenle yapıları bakımından hassastırlar ve doğru bakımı göstermek gerekmektedir.

Makyaj Fırçalarını Temizlemezsek Ne Olur?

Makyaj fırçalarını temizlemediğimiz takdirde üzerinde kalan makyaj kalıntıları nedeniyle bakteri üremeleri gerçekleşir. Böylece cildimizde sivilce başta olmak üzere birçok soruna neden olur. Ayrıca yüksek meblağlar verip aldığımız fırçaların hassas yapıları nedeniyle ömürleri kısalmış olur. Bu durum ekonomik olarak bizi zarara sokacaktır. Fondöten, allık, pudra, kapatıcı fırçalarımızı haftada bir, ruj fırçalarımızı her kullanımdan sonra, far fırçalarımızı ise iki haftada bir temizlememiz gerekmektedir.

Makyaj Fırçaları Nasıl Temizlenir?

Makyaj Fırçaları Nasıl Temizlenir?
Makyaj Fırçaları Nasıl Temizlenir?


Fırçalarınızı temizlemek için kullanacağınız malzemeler çok basit, her evde bulunabilen malzemelerdir.  Bir kabın içinde hazırlayacağınız ılık su, anti bakteriyel sabun ve isteğe göre 1-2 yemek kaşığı zeytinyağı karışımı yeterli olacaktır.

  
Öncelikle temizlemek istediğiniz fırçaları bu kabın için, makyaj kalıntıları gidene kadar sürtün. Gerekirse elinizle kalıntıları temizleyebilirsiniz.

Ardından sabun ile köpüren fırçayı ılık su ile temizleyin, sabun kalıntılarından arındırın.

Fırçaların tamamen temizlenmesi için başka bir kaba ılık su, sabun karışımı hazırlayın ve fırçaları baş aşağı doğru 1-2 saat boyunca bu karışım içinde tutun.

Zeytinyağının fırçanızdan tamamen arınması için elinizde fırçayı tekrar sabun ile köpürtün ve ılık su ile temizleyin. (Zeytinyağı fırça kıllarının yumuşak olmasını sağlayacaktır.)

Temizlenen fırçaları kâğıt havlu üzerinde kurutabilirsiniz. Fırça kıllarının form yapılarını bozmamak için saç kurutma makinesi ile kurutmayınız.

Eğer makyaj fırçalarınızı elinizde yıkamak istemiyorsanız bunun için özel üretilmiş makineleri kullanabilirsiniz.

 Fakat bu makineler kullananlar tarafından çok önerilmediğinden elinizde yıkamanız daha sağlıklı ve daha garanti olacaktır.

Yüz Masajı Faydaları ve Yüz Gençleştirme Masajı Yazımızı Okumak İçin Buraya Tıklayabilirsiniz!

Bu yazıyı paylaş:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir