Suplingal

Selülite Kesin Çözüm 2021 Neden Selülit Olur?

Selülite Kesin Çözüm

Selülite Kesin Çözüm 2021 Neden Selülit Olur? Namütenahi Sağlık

    Selülitin nedenleri, neden selülit olur, selülite kesin çözüm nedir?

    Selülitin birden fazla sebebi olabilir, yani eğer selülitiniz varsa bunu tetikleyen tek bir etmen değil birden fazla etken olabilir. Bunların en başında hormonal değişiklikler, kilo/yağ dengesi, sağlıksız beslenme, hareketsiz yaşam, menapoz, hamilelik  veya sigara kullanımı gelebilir.

Selülite kesin çözüm

    Selülite kesin çözüm arıyorsanız, hayatınızda aynı anda birçok değişiklik yapmanız gerekebilir. Selülit deyince akla ilk gelen şey, son zamanlarda çok popüler olmuş  olan at kılı fırçalar ve kuru vücut fırçalardır. Ancak üstte saydığımız sebeplerden birden fazlası,selülitinizin sebebi olabilir. Yalnızca selülit giderici jel kullanmak maalesef selülitin çözümü olmayacaktır.

Selülit için hareket edin

    Spor neredeyse tüm sağlık sorunlarının çözümünün bir parçası olarak yer alır. Modernleşen dünyada daha az hareket ve sabit çalışma koşulları insanları spordan ve hareketten uzaklaştırmaya başlasada, insanın doğasında hareketli olmak var.

    İster en karışık dövüş sporlarından yapın, isterseniz de evinizde yapabileceğiniz kolay youtube videolarını takip edin, selülite kesin çözüm arıyorsanız sporu hayatınızın bir parçası olarak adapte etmelisiniz.

Düzenli beslenin

Selülitten kurtulmak için düzenli beslenin

Selülitin kesin sebebi tam olarak bilinmesede, deri altındaki yağ dokuları ile ilişkisi olduğu biliniyor. Sağlıklı ve dengeli beslenme vücuttaki yağ hücrelerini kontrol altına alacaktır. Yağ hücreleri asla yok olmaz. Kilo aldıkça veya verdikçe vücuttaki yağ hücreleri genişler veya büzüşür. Bu sebeple sık kilo alıp vermeler veya vücudun yağ yüzdesinin fazla olması selülit oluşturan bir etken olabilir.

Selülit ve Kuru fırçalama

    Düzenli olarak spor yapıyor, dengeli besleniyor ve vücudunuzun yağ oranını kontrol altında tutuyorsanız, ve yinede selülitiniz varsa, bölgesel çözümler deneyebilirsiniz.

    Selülit giderici jellerin işe yarayıp yaramadığına dair bilimsel bir veri bulunmuyor ancak kuru fırçalama doğru yapılırsa, ciltteki lenf drejanı artırarak, bölgedeki kan akışını hızlandırıyor, bu da zamanla ciltteki selülit görünümünü azaltıyor. Ancak unutmamak gereken bir şey var, selülit birçok etkenin birleşmesi ile ortaya çıkabilir. Düzensiz beslenip hareketsiz bir yaşam tarzı benimsemiş  kişiler kuru fırçalama yönetimiyle maalesef selülitten kurtulamayabilirler.

    Her şeyi doğru uygulasanız bile selülitiniz olabilir.Selülit hayati tehlike yaratan bir durum değildir. Selülit bir sorunda değildir. Selülit kimseyi daha güzel veya daha çirkin yapmaz. Lütfen fiziksel ve mental sağlığınızı her şeyin önünde tutun, ve kendinizle, vücudunuzla barışıp kendinizi sevmeye çalışın.

    Ayrıca yüz masajı ve faydalarını öğrenebileceğiniz yazımıza gitmek için yandaki linke tıklayabilirsiniz : Yüz Masajı Faydaları ve Yüz Gençleştirme Masajı 2021

Bu yazıyı paylaş:
Exit mobile version