Yağlı Cilt Temizleme Yöntemleri ve Önerileri 2021 Namütenahi

Yağlı Cilt Temizleme Yöntemleri

Yağlı Cilt Temizleme Yöntemleri ve Önerileri 2021 Namütenahi

Yağlı ciltler diğer cilt tiplerine oranla daha zor baş edilebilen bir cilt yapısıdır. Dolayısıyla doğru yöntemlerle temizlemeyen yağlı cilt, birçok problemin başlangıcı olabilir. Bu cilt yapısına sahip olan bireyler makyaj ürünleri konusunda çok dikkatli olmalıdır. Ürün içeriği okumayı alışkanlık haline getirmelidirler. 

Ayrıca aşırı yağlı cilt sahibi olan bireylerde ortaya çıkan bazı hassasiyetler konusunda doğrudan doktora başvurulması önerilir. Bu yazımızda yağlı cilt temizleme yöntemleri ve önerilerini namu-tenahi blog sitesi olarak sizler için derledik, gelin birlikte inceleyelim.
 

1.Gözenekleri Sıkılaştırma

Yağlı ciltlerde akne ve siyah nokta oluşumu daha sıklıkla görülmektedir. Ayrıca gözeneklerin genişlemesine de siyah noktaların yapısına bağlıdır. Gözenekleri sıkıştırabilmek için günlük temizliğin dışında unutulmaması gereken bir diğer nokta yağlı ciltler için evde peeling uygulamasıdır. Cildi yumuşak hale getiren ve ölü dokudan arındıran şeker peeling, besleyici muz peeling, killi peeling, limon peeling önerilerimiz arasında gösterilebilir.

 

2.Tonik Seçimi


Yağlı Cilt Temizleme Yöntemleri ve Önerileri Tonik Seçimi


Sıkı bir cilt oluşumunda önemli etkenlerden biride temizlik sonrası ciltte arta kalan yağın doğru şekilde temizlenmesidir. Tonik kullanımı ise bu etkiyi sağlayacak su bazlı cilt temizleme ürünlerinden biridir. Yağlı ciltlerin dikkat etmeniz gereken bir diğer nokta tonik seçimi olmaktadır. Tüm diğer cilt tiplerinde olduğu gibi alkolsüz olması gereken bir tonik kullanılmalıdır. 

Ayrıca yağlı ciltler için aşırı temizlik kurutmaya sebep olabilir. O yüzden seçilecek toniği cildi kurutmayan özellikte olmasına dikkat edilmelidir. Aşırı kullanımdan sakınmalı, günlük olarak sabah ve akşam kullanılmalıdır. Akneli ciltler ile uyumlu bir tonik ürünü seçmek gerekmektedir.  Toniği kullanırken bastırmaktan kaçınmalı, hafif ve dairesel hareketlerle temizliği yapılmalıdır.
 

3.Nemlendirici Seçimi

Cilt sağlığı ve temizliği adına günlük cilt nemlendirmesi önemlidir. Özellikle sık düşülen hatalardan birisi yağlı cildi bol bol yıkmaktır. Ancak bu durum cildin kurumasına ve tahriş olmasına sebep olabilmektedir. Nemlendirici seçiminde ise karma ve yağlı ciltler için uyumlu gündüz ve gece kremi kullanılmalıdır. Ayrıca yağsız nemlendiriciler kullanmak gereklidir. Bu nemlendiriciler vücut losyonlarına benzemez. Gözeneklerin kiri almasını engeller ve gözeneklerin kapanmasına yardımcı olurlar.  
 

  4.Temizleme Jelleri

Yağlı Cilt Temizleme Yöntemleri ve Önerileri Temizleme Jelleri


Cilt temizliğinde önemli olan bir başka nokta ise temizlik jelleridir. Daha çok dışarıdan eve gelince, makyajdan sonra ya da sabah ve akşam günlük temizlik amacıyla kullanırlar. Yağlı ciltler için özel olarak hazırlanan temizlik jelleri kullanılmalıdır. Jel yapıdaki ürünler cildin daha derinden temizlenmesine yardımcı olmaktadır. 

Ayrıca temizleme jelini masaj yapar gibi dairesel hareketlerle kullanmalısınız. Soğuk suyla durulama temizleme jelinin etkisini arttıracaktır.

Cilt bakımınız için kullanabileceğiniz en iyi The Ordinary ürünlerini sıraladığımız listemizi görmek için yandaki linke tıklayabilirsiniz : En İyi 5 The Ordinary Ürünü 
Bu yazıyı paylaş:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir