Yağlı Ciltler İçin Evde Peeling Önerileri 2021 Namütenahi Blog

Yağlı Ciltler İçin Evde Peeling

Yağlı Ciltler İçin Evde Peeling Önerileri 2021 Namütenahi Blog

Yağlı Ciltler İçin Evde Peeling yazımıza “Peeling işlemini” anlatarak başlayalım.

Soyma anlamına gelen peeling işlemi, cilt tipi fark etmeksizin herkes için oldukça gerekli bir aşamadır. Yağlı ciltten kuru cilde, hassas ciltten karma cilt yapısına kadar tüm cilt tipleri peeling yapma ihtiyacı duyar.

Cildin üst tabakasını nazikçe soyup, ölü deriyi atmaya yardımcı olan peeling işlemi yağlı ciltler için nasıl olmalıdır? Yağlı ciltler peeling yaparken nelere dikkat etmelidir? Hangi tür peelinglerden kaçınmalıyız? En iyi peelingler nelerdir? Evde yapılan peeling tarifleri nelerdir?

Yağlı ciltler peeling Yapmalı mı?

Yağlı ciltler peeling Yapmalı mı?

Evet yapmalı. Tüm cilt tipleri, özellikle yağlı ciltler peeling işleminden faydalanabilirler. Donuk ve cansız ciltlerin sorunu yeterince peeling yapmamak olabilir.

Peeling işlemi cildin yüzeyindeki ölü tabakayı atarak, cilde canlılık tazelik ve parlaklık sağlar. Doğru yapılan peeling işlemi sivilce, sivilce lekeleri ve güneş lekelerine de oldukça etkili olabilir.

Yağlı ciltler hangi peelingleri yapmalı?

Tüm cilt tiplerinde olduğu gibi yağlı cilt tipleri de peeling aşamasında oldukça dikkatli davranmalı. Peeling cildin üst yüzeyindeki ölü ve donuk deriyi atarak, cildin yenilenme sürecini hızlandırır.

Ancak peeling yaparken cilde çok sert davranmamaya dikkat etmek gerekiyor. Akne ve sivilceden kurtulma amacıyla yapılan peeling işlemi eğer cilde sert hareketlerle yapılırsa zaten yağlı olan cilt daha da yağlanmaya meyilli hale gelebilir, akne ve sivilceler peeling işlemi sonrası daha da artabilir.

Yağlı ciltler için peeling önerisi nedir?

Yağlı ciltler için peeling önerisi nedir?

Karma ve yağlı ciltler için peeling ürünü satın alınırken, ürünün mutlaka içeriği kontrol edilmelidir. Büyük tanecikli veya çok küçük tanecikli fiziksel peelingler, var olan akneyi ve sivilceyi artırabilir, ciltte daha önce var olmayan bir hassasiyet oluşturabilir.

Yağlı ciltlerin, cildi kurutma, fazla yağını alma amacıyla satın aldığı ürünlerin birçoğunda, aslında hiçbir cilt tipinin kullanmaması gereken ‘kurutucu alkol’ maddeleri ürünün içerik listesinde baş sıralarda yer alır. 

Kurutucu alkoller, hem maaliyeti ucuz olduğu için hemde cilde anlık olarak yağlanmayı azaltma etkisi verdiği için kozmetikte ve cilt bakımında çok sık kullanılan içeriklerdir.

Ancak etkisi, yağlı cildi yatıştırmak değildir, aksine yağlı cildi daha da yağlandırır ve uzun vadede ciltte kırışıklık ve donukluk gibi etkilere sebep olur. İlerleyen süreçte cilt bariyerini zedeleyip, cildi lekelenmeye ve hassasiyete yatkın hale getirebilir.

Yağlı Cilt Temizleme Yöntemleri ve Önerilerimizi ise yandaki linke tıklayarak göz atabilirsiniz! Yağlı Cilt Temizleme Yöntemleri ve Önerileri 2021 Namütenahi

Bu yazıyı paylaş:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir