Yüz Masajı Faydaları ve Yüz Gençleştirme Masajı 2021 Namütenahi

 Yüz Masajı Faydaları

Yüz Masajı Faydaları ve Yüz Gençleştirme Masajı 2021 Namütenahi
Yüz Masajı Faydaları ve Yüz Gençleştirme Masajı 2021 Namütenahi

Yüzümüze uygulayacağımız masajın faydaları, popüler hale gelen yüz masajı teknolojisiyle merak konusu olmaya başladı. Cilt veya yüz gençleştirme masajı olarak da adlandırabileceğimiz bu rutinin faydalarını sizler için derledik.

Kan Dolaşımını Hızlandırıyor

Kan Dolaşımını Hızlandırıyor
Kan Dolaşımınızı Arttırıyor

Masaj ile yüzünüzü veya cildinizi uyardığınızda bu kan dolaşım hızını arttırıyor. Kan dolaşımının artması ile birlikte yüze taşınan oksijen miktarı ve kolajen miktarı da aynı miktarda artıyor.

Bunların sayesinde yüzdeki veya ciltteki hücrelerin yenilenme hızı arttığı için cildiniz tazeleniyor ve aydınlanıyor. 

Kan dolaşımının yüz masajı yaparken bu şekilde düzenlenmesi, yüzünüzdeki canlılığın artması, kolajen miktarının yükselmesi gibi etkenler sayesinde masaja devam ettiğiniz sürece faydalarını gözle görebileceksiniz. 

Kaslarınızı Rahatlatıyor

Masaj Yüz Kaslarınızı Rahatlatıyor
Masaj Yüz Kaslarınızı Rahatlatıyor

Her gün karşılaştığınız stres, yorgunluk ve bunun gibi psikolojik etkenler yüzünüze ve cildinize büyük ölçüde zarar veriyor.

Yüz masajı faydaları olarak da bu günlük yaşamın getirdiği sorunları vücudunuzdan atmayı, kasları rahatlatmayı sayabiliriz. 

Kaslarınızın günlük anksiyetelerinizin sebep olduğu bu tansiyonu atmasında önemli rol oynayan masaj, artık oldukça popüler hale gelen teknolojik masaj aletleri ile oldukça kolaylaşıyor. 

Teknolojik çözümler arayanlar için ise, Foreo masaj aletlerinin dünyada en çok satılan ve tercih edilenler olduğunu söyleyebiliriz.

İster bir alet kullanın ister elleriniz ile masaj yapın, günlük rutininize eklediğiniz bir kaç dakikalık masajlar ile yüzünüzdeki ve kaslarınızdaki gerginliği atabilirsiniz. 

Toksinlerin Atılmasına Yardımcı

Cilt Masajı Toksinlerin Atılmasına Yardımcı
Cilt Masajı Toksinlerin Atılmasına Yardımcı

Çevredeki kirlilik, kullanılan ürünler, beslenmeniz cildinizde toksinlerin birikimine sebep olabiliyor.

Bunları atmanın en doğal ve sağlıklı yollarından biri de yüz masajı yapmak. 

Kan dolaşımının masajla hızlandığından bahsetmiştik. Doğru masaj ile toksinlerin atılması da kan dolaşımının hızlanması ile birlikte hızlanıyor. Toksinler ve cildinizdeki ödemlerden bu şekilde kurtulmak da mümkün. 

Kırışıklıkları Gideriyor

Cilt masajı yaparak yaşlanma belirtilerini de gidermek mümkün.

Daha önce de bahsettiğimiz gibi, yapılan masaj ile birlikte kan dolaşımının hızlanması ve kolajen üretimi ile yüz üzerindeki kırışıklıkların oluşması engellenirken yüzünüz canlanıyor ve dolgunlaşıyor. 

Daha etkili sonuç almak için kullanabileceğiniz popüler teknolojik masaj aletlerini de kullanarak yüzde ilerleyen yaşlarda oluşabilecek sarkma ve kırışıklıkların doğal yolla önüne geçebiliyoruz. 

Akne ve Sivilceye Karşı Etkili

Yüz Masajı Yapmak Akne ve Sivilceye Karşı Etkili
Yüz Masajı Yapmak Akne ve Sivilceye Karşı Etkili

Aknelerin ve sivilcelerin oluşumu yine beslenme, çevresel faktörler veya kullanılan ürünler olabildiği gibi inflamasyon da bunların arasında önemli bir yer tutuyor. 

Cildi canlandıran ve detoks etkisi yaratan yüz masajı ile akne ve sivilcelerin oluşumunu engelleyebilirsiniz. Dolaşımın hızlanması da cildinizin iyileşme sürecini önemli miktarda arttıracaktır.

Gençleştiriyor

Bildiğiniz üzre kan dolaşımının ve kolajenin artışı, toksinlerin ciltten atılmasıyla kırışıklık ve ödemlerin önüne geçmek mümkün.

Ayrıca bunların yanı sıra ciltteki canlılığın artması ve cildin daha hızlı iyileşmesi cildin genç görünümünü korumasını ve hatta tekrar genç görünmesini sağlıyor. 

Göz Altlarını Aydınlatıyor

Göz altlarına uygulanan masaj ile birlikte biriken ödemin atılması hızlanıyor ve kan dolaşımının hızlanması ile birlikte göz altlarınız daha canlı görünüyor, göz altı şişkinlikleri de önlenebilir hale geliyor.

Bakım Ürünlerinin Emilimini Hızlandırıyor

Yüz Masajı Bakım Ürünlerinin Emilimini Hızlandırıyor
Yüz Masajı Bakım Ürünlerinin Emilimini Hızlandırıyor

Cilt bakım ürünlerinizden daha etkili sonuçlar almak istiyorsanız masaj yaparak serum, krem ve tonik gibi ürünlerinizin emilimi hızlandırabilirsiniz. Ürünlerinizin daha iyi emilimini sağlamak için masaj aletinizi genel olarak yukarı doğru hareketlerle uygulamak en doğrusu.

2021 Makyaj Trendleri yazımızı okumak için buraya tıklayabilirsiniz!

Bu yazıyı paylaş:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir