Yüz Maskelerinin Faydaları | Gerçekten İşe Yarıyorlar Mı? 2021

 Yüz Maskelerinin Faydaları Nelerdir? Cilt Bakımında Maskeler

Yüz Maskelerinin Faydaları Nelerdir? Cilt Bakımında Maskeler

Yüz maskelerinin faydaları saymakla bitmez. Cildinizde görmek istediğiniz değişiklikleri kısa süre içinde fark edebileceğiniz yüz maskeleri hem yağlı ciltlere hem kuru ciltlere hemde hassas ciltlere kolaylıkla uygulanabilir.

Kuru ciltlere hangi maskeler yapılır? Yağlı cilde maske yapılmalı mı? Kil maskesinin faydaları nelerdir? Kağıt maskeler gerekli midir?

Kimler Maske Yapmalı?

Cildini kısa sürede neme doyurmak isteyen, yüzünde yumuşaklık ve parlaklık etkisi isteyen, fazla yağlanmayı kontrol altına almak isteyen, ciltteki hassaslığı önlemek isteyen herkes yüz maskelerinden faydalanabilir.

Birçok markanın birçok sorun için geliştirdiği maskeler mevcut. Evde maske tarifi yapamam diyenler için hazır kağıt maskeler kurtarıcı olabilir. Yine de uzun sürede kağıt maskelerin dünya için fazla atık ürettiğini unutmayalım, sürekli olarak yüz maskesi yapmak isteyenlerin tüp şişelerde sunulan, birçok kez kullanılabilen maske çeşitlerine yönelmeleri dünyamız için daha iyi bir seçenek olur.

Hangi Cilt Hangi Maskeyi Yapmalı?

Hangi Cilt Hangi Maskeyi Yapmalı?

Her cildin yapısı farklı, dolayısıyla her cildin ihtiyacı farklı. Öncelikle cildinizin sizden ne istediğini dinlemelisiniz. Karma ve yağlı ciltler için yağlanmayı kontrol altına alan yeşil kil maskeleri iyi bir seçenek olabilir.

Ancak hassas ve yağlı/karma bir cilt yapısına sahipseniz, yeşil kil maskesi cildinize fazla güçlü gelebilir. Bu durumda daha nazik olan pembe veya beyaz kil maskelerini kullanabilirsiniz. Ciltteki yağlanmayı ve koyu lekelerin görünümünü azaltan bonus içerik olan niacinamide içeren maskeler yağlı ve karma ciltler için iyi bir seçenek olacaktır.

Kuru ciltler nem verici içeriklerin daha bol olduğu maskeleri tercih etmelidirler. Gliserin, hyaluronik asit,seramid ve üre içeren nemlendirici yüz maskelerinden faydalanabilirsiniz.

Hassas ciltler yatıştırıcı içerikler olan aloe vera,calendula,Panthenol içeren ürünlere yönelebilirler.

Maskeler Gerçekten İşe Yarıyor Mu?

Evet. Cilt tipinize uygun olan ve cildinizdeki sorunu çözmeye yönelik tasarlanmış yüz maskeleri uzun ve düzenli kullanımda cildinizin görünümünü düzenleyecektir. Paketin üzerinde aksi belirtilmedikçe, yüz maskelerini hafta 1-3 kere kullanabilirsiniz.

Maske Cilt Bakımında Gerekli Bir Adım mı?

Maske Cilt Bakımında Gerekli Bir Adım mı?

Hayır. Cilt bakımı demek, kendinize iyi bakmanız demektir. Rutininizde (doktorunuzun tavsiye ettiği ürünler hariç) yer alan tüm ürünler yalnızca size ve sizin cildinize iyi hissettirmek için varlar. Eğer maske adımı size bir yük olarak geliyorsa, bu adımı atlayıp istediğiniz içerikleri nemlendirici veya serum ürünlerinde bulabilir, cilt bakımınızı minimal olarak birkaç ürünle sınırlı tutabilirsiniz.

Evde doğal sivilce maskesi yapımı için yandaki linke tıklayarak yazımıza gidebilirsiniz : Evde Sivilce Maskesi Yapımı Doğal Yöntemler

Yağlı ciltler için evde peeling yazımıza ise yandaki linkten ulaşabilirsiniz : Yağlı Ciltler İçin Evde Peeling

Bu yazıyı paylaş:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir