İnstagram – Artık Yetişkinler Gençlere Mesaj Atamayacak! 2021

İnstagram Yeni Politika Güncellemesinde Neler Oluyor?

İnstagram yeni gelecek olan politika güncellemesi ile birlikte artık yetişkinlerin gençlere mesaj atamayacağını duyurdu. Artık genç kullanıcı, yetişkin kullanıcıyı takip etmiyorsa yetişkin kullanıcı mesaj gönderemeyecek. Genç kullanıcı yetişkin kullanıcıya mesaj atmak istediğinde ise bir uyarı ile karşılaşacak.

Genç kullanıcılara böyle bir durumda, mesaj atan hesabı rapor etme ve engelleme seçenekleri sunulacak. Uyarı, genç kullanıcıların kendilerini baskı altında hissetmemelerini söylerken, fotoğraf, video vb. paylaşımlarda bulunmamaları için de bir hatırlatma olacak.

Uyarı sistemi, yetişkin kullanıcının sistem tarafından mimlenmesinin ardından görünmeye başlayacak. Şirket sistemin ayrıntılarını açıklamasa da, kısa süre içerisinde çok fazla 18 yaş altındaki kullanıcılara istek, mesaj atma gibi eylemleri takip edeceğini söylüyor.

İnstagram’a Yeni Güncelleme Ne Zaman Geliyor?

Beklenen politika güncellemesi bazı ülkelerde bu ay içerisinde , diğer ülkelerde de “yakında” yayına girecek. Facebook’un instagram güncellemesi için önceliği hangi ülkelere verdiği ise henüz bilinmiyor.

Yaşınız Hakkındaki Yalanları Tespit Etmeye Çalışacaklar

Platforma kayıt olurken yaşımız hakkında yanlış bilgi girebiliyoruz. Yetişkinler için çoğu zaman bu tehlike arz etmese bile, 13 yaşından küçüklerin kayıt olmaları için herhangi bir engel bulunmuyor. Bu nedenle, instagram yeni bir yapay zeka geliştirdiklerinin müjdesini verdi. Kayıt olma aşamasında, kullanıcının yaşını tahmin etmeye çalışacaklarını duyurdu.

Ayrıntılara yer vermeseler de yaş sınırını korumak ve en azından aşılmasını en aza indirmek için çalıştıklarını söylüyorlar.

Yeni Genç Kullanıcıların Hesapları “Gizli” Olacak

İnstagram’a yeni yakıt olduysanız ve yaşınız 18’den küçükse, hesabınız yeni politika güncellemesinin ardından gizli olacak.

Genç kullanıcılar profillerini herkese açık olarak ayarlayabilecekler. Bunun için öncesinde yine bir uyarı ile, güvenlikleri için gizli hesap kullanmaları gerektiği söylenecek.

İnstagram Gizlilik Ayarları Nasıl Değiştirilir?

Politika değişikliği öncesinde herkes varsayılan olarak “herkese açık profil” ile kullanıma başlıyor. Tabii, paylaştıklarınızı ve hesabınızı sadece onay verdiğiniz insanların görmesi için “gizli” yapabilirsiniz. Android ve iPhone için şu adımları izleyin:

  • Sağ alttaki profil resmine tıklayın.
  • Sağ üstteki simgesine ardından simgesine tıklayarak ayarlara girin.
  • Gizlilik bölümüne ardından hesap gizliliği bölümüne tıklayın.
  • Profilinizi gizli yapmak için Gizli Hesap seçeneğinin yanındaki simgeye tıklayın.

kaynak.

Yazımızı Beğendiyseniz Lütfen Yandaki Linkten Diğer Yazılarımıza da Göz Atın : Suplingal Ana Sayfa

 

Bu yazıyı paylaş:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir