2021 saç trendleri: Saçlar artık daha özgür

Pandemi kısıtlamalarının kalktığı bu yaz devrinde herkes plajlara akın ederken saçlar da özgürlüklerini ilan ediyor. Yapılı saçlar yerini doğal dalgalara, kıvırcıklara bırakıyor. Bayanların tercihi, saçları doğal formlarında kullanmak olacak. Kıvırcık saçlar düzleştirilmeyecek, dalgalı saçlar olduğu formda kullanılacak. Saç Stilistleri Erkan Uzelli ve Ali Subaşı, “Bu yaz plajlarda, deniz suyuyla ıslanıp güneşin sıcaklığıyla kuruyan ve bakımlı görünen saçlar, sokak modasına da yansıyacak” tabirlerini kullanarak kısıtlamaların sona erdiği günlerde, plajlarda ve kentte saç modası hakkında tüyolar verdiler.

Güneş ve denizle açılan bakım saçlar

Doğal lakin bakımlı görünmek her bayanın isteğidir. Yaz aylarında deniz, havuz ve güneşin ziyanlı tesirlerine karşın saçların bakımlı görünmesi mümkün! Yaz sıcaklarında saç bakımının ihmal edildiğini belirten Erkan Uzelli, “Kadınların saçlarıyla saatlerce uğraştığı ve spreyle sabitleyerek tüm gün bozulmadan kalıp üzere kaldığı periyotlar büsbütün geride kaldı. Bayanlar, günün yoğunluğuna ve telaşına ekstra bir mesai harcamadan ‘tara-çık’ yapmak istiyorlar. Pandemi kısıtlamalarının kalkmasıyla plajlara akın ettiğimiz şu günlerde, hakikat bir saç kesiti ve yanlışsız bir bakımla ekstra efor göstermeden istediğiniz görünümünü elde edebilirsiniz. Pratik ve bir o kadar havalı saç modeline örnek verecek olursak; her periyot olduğu üzere bu devir de Bob kesim ismi verdiğimiz çene hizasında kesilen kısa saç modelini sıklıkla görmeye devam edeceğiz” dedi.

Saç Stilisti Ali Subaşı, “Deniz suyunun içinde barındırdığı tuz sayesinde saç renginin bir ile iki tona kadar açılması mümkün. Doğal yollarla açılan saçlar güya kuaförde ombre yapılmış tesiri vermekte lakin saçlar açılırken deniz suyunun ve güneşin saça verdiği ziyanları unutmamakta yarar var. Yaz aylarında saçların yıpranmaması için tertipli bakım yapılmasını öneriyoruz” diye konuştu.

Rengarenk saç aksesuarları çantalarda yerini aldı

Ali Subaşı, “Yaz aylarında sıcaklıkla birlikte havadaki nem de artış gösteriyor. Bu durum saçların çok çabuk elektriklenmesine ve bakımsız görünmesine yol açıyor. Bunun önüne geçebilmek için kuaförlerde sistemli saç bakım maskeleri uygulatabilirsiniz. Kuaförlerde yapılan bakım maskeleri saçın yıpranmasını ve elektriklenmesini önleyerek, saçı uzun vadede koruyacaktır.” diye ekledi.

Yaz aylarının vazgeçilmezleri renkli saç aksesuarları bu yaz da saçlara renk katacak diyen Erkan Uzelli ve Ali Subaşı, “Büyük mandal tokalara bu dönem plajlarda ve sokaklarda çok rastlayacağız. Denizden çıktıktan sonra ıslak saçları pratik bir halde toplamayı sağlayan tokalara, rengarenk simit tokalar da eklenecek.” formunda konuştular.

Bu yazıyı paylaş:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir