Buz Lazer epilasyon nedir? Buz lazer epilasyon işe yarıyor mu?

Lazer epilasyon bayanların son yıllarda en çok tercih ettikleri tüy alma prosedürlerinden biridir. Hem uzun müddet çıkmasına engelleyen hem de azalmasını sağlayan lazer epilasyonun da çeşitleri vardır. Son günlerde ismini sıkça duyduğumuz buz lazer nedir? Buz lazer epilasyon işe yarıyor mu?

Buz lazer,  son teknoloji epilasyon yollarından biridir. Kıl kökündeki farklı yapıları amaç alan ve farklı dalga uzunluklarına sahip usul, istenmeyen kıllar için kesin tahlildir. Buz epilasyon çok daha geniş yüzeyleri gaye alır ve her bir atışta çok daha fazla kıl köküne ulaşır. Bu nedenle tıpkı vakitte öteki epilasyon yollarına kıyasla seanslar daha kısa sürer. Tüm beden buz epilasyon seansları, ortalama 35-40 dakikadır. Buz lazer epilasyon usulü, yüksek tesirli olduğundan, tekrar başka epilasyon çeşitlerine oranla seans sayısı da azdır. Ortalama 6 seans sonrası istenmeyen tüylerden kurtulmuş olunabilir. Buz epilasyonda sık sık atışlar yapılır ve bu sayede uygulama kıl köklerini yavaşça ısıtır. Bu ısıtma ortalarında verilen soğutma, ağrıyı ve acıyı en düşük düzeye çeker.

PEKALA BUZ LAZER YÜZE UYGULANIR MI?

Lazer epilasyonun en sık yaptırıldığı bölgeler ortasında yüz de vardır. Yüz bölgesindeki tüyler bilhassa bıyık, uzaması birçok bayanın görsel meselelerinden bir adedidir. Yüz bölgesi hormonal olarak da hassastır ve yüzdeki kıllar çoklukla çok derin köklere sahiptir. Yüz bölgesine uygun epilasyon seçilmezse muhtemelen kıl kökleri tekrar uyanacaktır ve epilasyon süreci başarısızlıkla sonuçlanacaktır. Yüzdeki tüylerden kurtulmak isterken, hem başarısızlıkla hem de daha çok kıl artışıyla uğraşmak istemeyenler için en uygun sistem Buz Epilasyondur. Buz epilasyon ciltteki en açık ve en güçsüz tüylerde bile tesirli olduğundan yüz bölgesinde başarılı sonuçlar verir. Ayrıyeten acı minimize durumdadır ve konforludur. Buz epilasyon, yanlışsız süreçle ve sağlam şahıslar tarafından yapıldığında yüz kıllarından kurtulmayı sağlayacaktır. Bu sebeple de pek hijyenik ve konforlu uygulama sağlanır.

BUZ LAZER EPİLASYON KALICI TESİR EDER Mİ?

Açık renkli ve güçsüz tüylere birkaç sene öncesine kadar epilasyon uygulanamıyordu. Epilasyon başarısı için haftalar öncesinden kıllar jiletle alınıp, güçlendirilmeye çalışılıyordu. Lakin güçlendikten sonra, yapılan süreçler o kılları da algılayabiliyordu. Bunu yapmayan bayanlar ise tekrar minik tüyleriyle baş etmek için çeşitli yollar deniyordu. Artık ise Buz Epilasyon bu sorunu kökünden çözdü. Artık hem ince hem kalın tüyler için kalıcı tahlil sağlayan buz epilasyon var. Tesiri bedenin neredeyse her bölgesinde görülür. Sahip olduğu teknolojiyle kılları kesin olarak yok etme yetisine sahiptir.

Bu yazıyı paylaş:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir