Oyun Dünyasının Dev İsminden, 1.4 Milyar Dolarlık Büyük Satın Alma

Electronic Arts, oyun devlerini satın almaya devam ediyor. Geçtiğimiz sene Codemasters‘ı satın alan EA, artık de bir öbür şirketi daha satın aldı. Şirket, WarnerMedia’dan Golf Clash’in yaratıcısı Playdemic‘i tam 1.4 milyar dolar ödeyerek satın alırken, bu atağıyla taşınabilir kategorideki spor oyunlarının çapını FIFA Mobile’ın ötesine genişletmek istediğini ortaya koyuyor.

  • Electronic Arts, Codemasters’ı Satın Aldı!

Golf Clash, küresel çapta epey tanınan bir oyun olarak dikkati çekiyor. 80 milyon indirme sayısına ulaşan oyun, BAFTA ve Bağımsız Oyun Geliştiricileri Derneği‘nden de bugüne dek çeşitli mükafatlar aldı. EA’nin üretimci şirketi almanın ardındaki sebepler ortasında hem Golf Clash’ın tanınan olması hem de böylesi ünlü bir oyuna imza atan Playdemic’ten farklı oyunlarda da yararlanmak istemesi bulunuyor.

EA, Playdemic ile birlikte oyun stüdyosu sayısını da artırmış oldu. Geçtiğimiz sene Codemasters‘ı satın almasının gerisinden Glu Mobile ve Metalhead Software‘i de satın alan şirketin, yaptığı milyarlarca dolarlık harcamanın meyvelerini önümüzdeki devirlerde toplaması bekleniyor.

Bu yazıyı paylaş:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir