Windows 11’in Yeni Başlat Menüsü Hoşunuza Gitmediyse, Bu Haber Sizin İçin!

Şayet sızan Windows 11 ekran imgelerindeki ortaya alınmış yeni Başlat menüsü hoşunuza gitmediyse, size güzel bir haberimiz var. Kullanıcılar hem klasik Başlat menüsünü geri getirme, hem de misyon çubuğunun sol tarafına geri alma imkanına sahip olacaklar. Yeni sürüm sızdırıldığında Windows topluluğu son derece heyecanlandı, zira hem yeni imaj hem de yeni isim netleşmiş görünüyor. Bu özellikler bu yılın sonunda gelmesi beklenen Windows 10 ‘Sun Valley’ güncellemesi ile gelecekti, lakin artık görülen o ki bu güncelleme fazla kapsamlı olmayacak, bunun yerine büyük değişiklikler için Windows 11’in çıkışını bekleyeceğiz.

Windows 11’de Başlat menüsünün yenilendiği ve misyon çubuğunun ortasına yerleştirildiği biliniyor. Bu, birtakım kullanıcıların reaksiyonuna neden olabilecek, radikal bir değişiklik. Lakin yeni Windows’un sızan ISO’sunu inceleyen kullanıcılar klasik Başlat menüsünü geri getirmenin ve eski yerine koymanın bir yolu olduğunu söylüyor. Şayet Windows 11 ISO’sunu kurduysanız ve klasik Başlat menüsüne dönmek istiyorsanız şu adımları takip etmeniz kâfi:

Windows 11’de Klasik Başlat Menüsüne Nasıl Dönülür?

  • Klavyenizde Windows ve R tuşlarına basın.
  • Çalıştır penceresine Regedit yazıp Enter tuşuna basın.
  • HKEY_CURRENT_USERSoftwareMicrosoftWindowsCurrentVersionExplorerAdvanced anahtarına gidin.
  • Yeni kıymetin ismini Start_ShowClassicMode yapın.
  • Bedelini 1 yapın.
  • Bilgisayarınızı yine başlatın.

Bilgisayarı tekrar başlattıktan sonra Windows 11’de Başlat menüsünün son 30 yıldır bulunduğu pozisyona geri döndüğünü göreceksiniz.

Bu yazıyı paylaş:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir