Yataklarda kullanılan yay sistemleri

Kaliteli bir uyku, sağlıklı bir ömrün olmazsa olmazı. Daha dinç bir vücut ve daha canlı bir zihin için sağlıklı bir gece uykusu, sağlıklı bir gece uykusu için de doğal ki konforlu bir yatak gerekiyor. Bu yazıda kısaca bahsedeceğimiz yay teknolojileri, yatağın konfor düzeyinde değerli bir rol oynuyor. Şayet siz de sık sık bonel yay, paket yay üzere tabirleri duyuyor ve bunların tam olarak ne manaya geldiğini, birbirlerinden nasıl ayrıldıklarını merak ediyorsanız, okumaya devam edin!

İşte yatak modellerinde kullanılan temel yay sistemleri ve çeşitli özellikleri…

Bonel Yay Sistemi

DHT olarak da bilinen bonel yay sistemi, hala kullanılmakta olan bir teknolojidir. Bu sistemde, yaylar sarmal haldedir ve uçları düğümlenmiştir. Teller ile birbirine bağlanan yaylar, bu sayede yatağın temelini oluşturur. Yıllar geçse de popülerliğinden pek fazla bir şey kaybetmeyen bonel yay sistemi, günümüzde hala sıklıkla kullanılmakta, bilhassa de sağlam yapısıyla kullanıcılardan beğeni toplamaktadır.

Paket Yay Sistemi

Paket yay sistemi, bonel yay ile kıyaslandığında daha çağdaş bir teknolojidir. Paket yay sisteminde, yaylar yatağa kumaş torbaların içinde yerleştirilir. Yaylar birbirlerinden bağımsız hareket edebilir, ve üzerlerine uygulanan basınca nazaran reaksiyon verirler. Paket yay uygulaması esnek bir yapı sunar, beden yükünü yatağa eşit olarak dağıtır. Paket yaylı yataklar, tesirli bir hareket yalıtımı sunduğundan, çiftler bu tip yataklarda birbirlerinin hareketlerinden daha az etkilenirler.

Hybrid Yataklar

Hibrit yataklar, tam olarak bir yay sistemini tanım etmemekle birlikte, yay sistemine ek olarak üst seviye konfor sunması açısından çeşitli uygulamaları da barındıran yataklardır. Örneğin 7 bölgeli paket yay sitemine ek olarak lateks katman uygulamasına yer verilen bir hibrit yatak, bu özelliğiyle kullanıcılara artırılmış takviye ve konfor sunar. Bu tip yataklar, gelişmiş yay teknolojilerini yanı sıra arttırılmış konfor seviyesiyle tüketiciye üstün uyku performansı sağlar.

Farklı yay teknolojisiyle üretilmiş yatakları ve hibrit yatak modellerini, konsept uyku markası Hibboux’nun online mağazasında inceleyebilir, kendinize en uygun seçenekleri kolay kolay keşfedebilirsiniz:

https://tr.hibboux.com/

Bu yazıyı paylaş:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir