Akbank son durumu paylaştı: ATM’ler hizmet vermeye başladı

Akbank, dün başlayan ve bankanın ana bilgisayarındaki teknik problemden kaynaklandığı duyurulan kesintilerle ilgili yeni açıklamalar yaptı. Akbank’ın son açıklamasına nazaran ATM ve kartlı süreçlerin akabinde Müşteri Bağlantı Merkezi de hizmet vermeye başladı. 

Akbank’ın son bilgilendirmeleri şöyle:

ATM’lerimiz yine hizmet vermeye başladı. Kartlı süreçlerinizi tüm ATM’lerimizden ve üye işyerlerinden gerçekleştirebilirsiniz.

Ayrıyeten 12.07.2021 tarihine kadar tüm öbür banka ATM’lerinden Akbank Kart’ınızla yapacağınız para çekme ve yatırma, kredi kartı borç ödeme ve görüntüleme süreçlerinden öteki bankalar tarafından alınan fiyatlar iade edilecektir. 

Başka kanallarımız kullanıma açıldıkça hususla ilgili sizleri bilgilendirmeye devam edeceğiz.

MÜŞTERİ İRTİBAT MERKEZİ DE HİZMET VERMEYE BAŞLADI

ATM’lerimizin ve kartlı süreçlerin devreye girmesinin akabinde Müşteri İrtibat Merkezimiz de hizmet vermeye başladı. Hususla ilgili gelişmeleri paylaşmaya devam edeceğiz. Anlayışınız için teşekkür ederiz.

Bilgilendirme pic.twitter.com/aX8bu0RmMe

— Akbank (@Akbank) July 7, 2021

AKBANK’TAN İKİNCİ AÇIKLAMA

Akbank’tan bugün daha evvel yapılan açıklamada ise şu bilgiler verilmişti:

“Hizmetlerimizdeki kesintileri gidermek için ağır çalışmalarımızı teknoloji iş ortaklarımızla birlikte aralıksız sürdürüyoruz. Sistemlerimizi önümüzdeki saatlerde kademeli olarak devreye almayı hedefliyoruz. Gelişmeleri sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz. Süreçten etkilenen başta müşterilerimiz olmak üzere tüm paydaşlarımızdan özür dileriz” 

Bilgilendirme pic.twitter.com/KwPkfDk4gi

— Akbank (@Akbank) July 7, 2021

AKBANK’IN BUGÜNKÜ BİRİNCİ AÇIKLAMASI 

Akbank’tan bugün sabah saatlerinde yapılan açıklama ise şöyleydi:

06.07.2021 tarihinde başlayan ve bankamız ana bilgisayarındaki teknik sıkıntıdan kaynaklanan kesintiler sürmektedir. Müşterilerimize hizmet verdiğimiz tüm kanallarımız bu meseleden etkilenmektedir. İlgili ünitelerimiz ve teknoloji iş ortaklarımız tahlil için çalışmalarına devam etmektedir.

‘SİBER HÜCUM DEĞİL,  GÜVENLİK SORUNU YOK’

Durumun siber taarruzdan kaynaklandığına dair internet ve toplumsal medyada yapılan paylaşımlar gerçeği yansıtmamaktadır. Bankamız ve müşterilerimizin bilgi ve kayıtlarına ait rastgele bir güvenlik sorunu bulunmamaktadır, sorunun giderilmesini takiben süreçlerimiz devam edecektir.

Müşterilerimiz, bu süreçte yaşanan mağduriyetlerin giderilmesi için aldığımız tedbirlere Akbank.com’dan ulaşılabilirler.

Bu müddet zarfında hizmetlerimizde yaşanan aksaklıklar için özür diliyoruz.

Mağduriyetlerin giderilmesi için aldığımız tedbirler;

06.07.2021 tarihinde başlayan ve devam eden bankamız ana bilgisayarındaki teknik sıkıntıdan kaynaklanan kesintiler ile ilgili olarak;

  • Ekstre ödemesi 06.07.2021 tarihinde olan kredi kartları müşterilerimizin son ödeme tarihi bankamız tarafından bir gün ötelenmiştir.
  • Kredi vadesi yahut taksit tarihi 06.07.2021 olan ticari krediler ve tüketici kredileri için o gün faiz işletilmeyecektir/işleyen faiz geri ödenecektir.
  • Müşterilerimize ekstre, kredi ve taksit ödemeleriyle ilgili rastgele bir gecikme faizi yansıtılmayacaktır.
  • Müşterilerimizin ekstre ötelemeleri, kredi vadesi ve taksit ödemeleriyle ilgili ek bir süreç yapmasına gerek bulunmamaktadır.

Gelişmelere paralel olarak ek tedbirler alınacaktır.

Bu yazıyı paylaş:
winelilac:

Bu sayfa çerez kullanıyor