Apple Çalışanları, Ofise Dönmemek İçin İstifayı Bile Göze Alıyor!

2019’dan günümüze kadar geçen müddette COVID-19 salgını ile sarsılan Dünya, artık yavaş yavaş olağanlaşmaya başlıyor. Aşının yayınlığının artmasıyla birlikte olay sayıları düşmeye, salgının yayılma suratı azalmaya başlarken bununla birlikte eski günlere dönüş de kapıda. Lakin eski günlere dönmeyi herkes tıpkı halde istemiyor.

COVID-19 ile birlikte başlayan uzaktan çalışma, iş hayatını değerli ölçüde etkilemişken, kıymetli bir kesim de bu “yeni olağan” olarak isimlendirilen çalışma hayatına alışmış durumda. Artık ise olağanlaşma hareketi ile birlikte ofislerin kapıları açılmaya ve iş ömrü eski günlerine dönmeye başlarken, bu durumdan herkes şad değil. Pek çok çalışan ofise geri dönmek istemiyor ve hatta ofis mesaisinin kural koşulması durumunda istifa edebileceğini söz ediyor. Bunlara Apple çalışanları da dahil!

Yapılan bir anket çalışmasına nazaran Apple çalışanlarının değerli bir kısmı ofise geri dönmek istemiyor. 147 bin kişilik iPhone iş gücü üzerinde yapılan ankette yüzde 58.5 üzere önemli bir oran, “Esnek çalışma seçeneklerinin olmaması nedeniyle kimi meslektaşlarımın Apple’dan ayrılmak zorunda kalacağından endişeleniyorum,” derken, anketin yüzde 36.7‘si ise katiyen bu görüşe katıldıklarını söz ediyor.

Apple da dahil olmak üzere pek çok şirket önümüzdeki periyotta tam vakitli çalışmaya yeşil ışık yakarken, hibrit çalışma modeli üzerine fikirler de var. Bakalım şirketler önümüzdeki periyotta nasıl bir karar alacaklar. Pekala, siz uzaktan çalışma hakkında ne düşünüyorsunuz? Tam vakitli mesai yapmak kural olursa, işten ayrılır ve farklı bir iş yapmayı düşünür müsünüz? Fikirlerinizi yorumlarda bizlerle paylaşın.

Bu yazıyı paylaş:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir