Google’ın iOS Uygulamasına Sakladığı Zımnî Oyun Ortaya Çıktı

Google, yıllar boyunca Pac-Man, Atari Breakout ve hatta bir DVD ekran esirgeyici üzere kapalı sürpriz yumurtalarla kullanıcıların karşısına çıktı. Artık sırada, eğlenceli bir tilt oyunu var. iPhone üzerindeki Google uygulamasının içine gizlenen tilt oyunu, meraklısına beğenilen saatler yaşatacak üzere görünüyor.

Fakat, her sürpriz yumurtada olduğu üzere, bu oyunu da açmak için biraz uğraşmak gerekiyor. Birkaç tuşa basarak yahut bir arama metni yazarak ekrana getirmek mümkün değil. Google bu sefer işleri biraz daha zorlaştırmayı tercih etmiş üzere görünüyor.

Öncelikle App Store’a bağlanıp Google uygulamasının en son sürümünün yüklü olduğundan emin olmanız. Eğer yüklü değilse, uygulamayı güncellemeniz gerekiyor. Daha sonra, Sekmeler kısmına gidiyorsunuz.

Bu kısma gelince, ekranın altında kimi formlar göreceksiniz. Bunları görünce, ekranın altından üste hakikat kaydırın. Biçimler, tilt kanatlarına dönecek. Ekranın sağ yahut soluna dokunduğunuzda ise kendinizi bir tilt oyununun içinde bulacaksınız. Bundan sonrası, topu yuvarlamak ve sağa sola çarptırarak puan kazanmak halinde ilerliyor.

Oyun, bilhassa yüksek bir puanı geçmeye çalıştığınızda garip bir formda bağımlılık yapıyor. Sadece iOS 13 ve üstünü çalıştıran iPhone’larda mevcut, iPad’de çalışmıyor. Bir kuyrukta beklerken yahut metroda giderken vakit öldürmek için ülkü…

Bu yazıyı paylaş:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir